Duman Contası

İntumesan Fitilleri

Sıcak duman fitili yangına maruz kalındığı zaman sıcaklığın şiddetine bağlı olarak kasa ve kanattaki boşlukları 45 ve 60 dakika gibi bir süreçte şişerek dumanı ve alevin geçirgenliğini geçişini engellemektedir, kullanılan alanın durumuna göre farklı genişliklerde ve istenilen ölçülerde üretim yapılabilmektedir

Intumesan fitiller, yangın esnasında oluşan yüksek sıcaklıkta ortalama 10 ila 40 kat şişerek yangın kapılarında duman ve alevin sızdırmaması için yalıtım sağlamaktadır.

Intumescent (İntumesan) Teknolojisi

Intumesan özellik içeren ürünlerin geliştirilmesindeki amaç yangını başlamadan durdurmak veya geciktirmektir. Aktif yangın söndürme sistemlerinden önce devreye girer. İntümesan malzeme 120 – 175 C den itibaren su buharı ve tutuşmayı önleyici ( zararsız ) gazlar salarak 1/40 – 1/100 oranında genişler ve yumuşak koruyucu bir tabaka oluşturarak mevcut boşlukları kapatır.

Genişleyen bu tabaka ısıyı süzer ve ısı transferini çok düşük seviyelere indirir. Isı, hava ve gazlardan oluşan yangın üçgeninin oluşmasını engeller. Kullanılan malzeme çeşidine göre yanıcı gaz salma aşamasına gelmesini öngörülen sürelerde geciktirir.

 Yangın Yalıtımı

Yangını önleme ve geciktirme denildiğinde ilk aklan gelen sprinker (yangın söndürme) ve fıskiyeler, duman detektörleri gibi uyarıcı sistemlerdir. Tüm bunlar “ Aktif Koruma Sistemleri “ olarak adlandırılır. Oysaki aktif önlemler ile birlikte yangının zararlı etkilerini geciktirecek, yangının bina içinde ve komşu binalara yayılmasını önleyecek, insanların yangın ortamından hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesine imkân sağlayacak yapısal önlemler alınmalıdır.

Binalarda yangınların zararlı etkilerini kontrol etmeye ve sınırlandırmaya yönelik, can ve mal güvenliğini sağlayan yapısal önlemler “ Yangın Yalıtımı “ olarak adlandırılır.

Yapısal önlemlerden olan yangın kapıları, yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak çok iyi şekilde tasarlanmalı, insanların ve önem arz eden malların tahliyesini engellemeden alev ve dumanın yayılmasını geciktirmelidir. Yangın dayanımlı kapılar, yangının ilk evrelerinde tutuşturucu, yanıcı gazlar ile soğuk dumanın geçişini engelleyici özelliklere sahip olmalıdır. Şiddetli derecede ısıya ve aleve maruz kaldığında ise, alev ve dumanın bir alandan diğer alana geçişini önlemelidir.

Bu şekilde yangın tehlikesine maruz kalınabilecek özellikle geniş kitlelerin kullanımına açık alanlarda, plazalarda, alış-veriş merkezlerinde, kamu binalarında uluslar arası standartlara uygun olarak üretilen yangın fitilleri kullanımı hayati önem taşımaktadır.

Ahşap, Metal ve Camlı yangın kapılarına yönelik zengin çeşide sahip olan www.contacall.com teknik desteğiyle birlikte müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyetini daima ön planda tutarak hizmet vermeyi taahhüt etmektedir.

 Yangın Fitilleri

Yangın fitillerimiz hiçbir şekilde insan hayatını tehdit edebilecek , zehirli herhangi bir madde içermemektedir.

Yangın Fitilleri
ZET-YKC-15X15
₺1.000,00 KDV Dahil
₺1.200,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Yangın Fitilleri
ZET-YKC-30X20
₺2.280,00 KDV Dahil
₺2.700,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Yangın Fitilleri
ZET-YKC-20X10
₺1.050,00 KDV Dahil
₺1.200,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Yangın Fitilleri
ZET-YKC-20X15
₺1.155,00 KDV Dahil
₺1.360,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yangın Fitilleri
ZET-YKC-10X15
₺899,00 KDV Dahil
₺1.050,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR